פורסם ב- כתיבת תגובה

מה זה מספר וירטואלי?

מספר וירטואלי לא משויך באופן קבוע למכשיר טלפון מסוים אלא מבוסס על תשתית האינטרנט. באמצעות תשתית האינטרנט, ניתן להקצות מספרים וירטואליים ללא תשתית פיזית בעסק. מהרגע שבו מוותרים על התשתית הפיזית, המשמעות היא הפניה של השיחות למספרים רגילים או הוצאת השיחות החוצה בלי אפשרות לזהות את הקו המקורי. לזה יש המון משמעות מבחינת מעקב ומדידת שיחות נכנסות ואפשר לנצל את המספר הווירטואלי גם כדי לשפר את הפעילות המסחרית של העסק.

מספר וירטואלי מאפשר למעשה לקבל שיחות נכנסות לכל מקום שבו יש תקשורת אינטרנט פעילה. בהיבט הזה, המספר הוירטואלי מנטרל את התלות במיקום פיזי כזה או אחר וגם מסיר חסמים עבור עסקים קטנים ובינוניים. חוץ מזה, מספר וירטואלי ניתן לשייך לכל נקודת קצה שנבחרת על ידי הלקוח וגם לכל אזור חיוג בארץ ובעולם.

מדידת שיחות עם מספר וירטואלי

החיבור של מספר וירטואלי אל מערכת CRM מייצג את גולת הכותרת ברשימת היתרונות שלו. מהרגע שבו מחברים את המספר הוירטואלי אל המערכת, השמיים הם הגבול מבחינת הנתונים שניתן לחלץ, הפעולות שאפשר לבצע, מדידת השיחות, הקלטת השיחות, קבלת הדוחות, ניתוב ועוד.

כאשר מפרסמים מספר וירטואלי, אפשר לדעת מה מקור השיחה. לכן, מספר וירטואלי נועד גם על מנת למדוד אפקטיביות של קמפיינים שיווקיים.

מאפיינים מיוחדים של מספר וירטואלי

ביטול השיוך באופן קבוע למכשיר טלפון מסוים לטובת מספר וירטואלי הופך אותו לכלי עבודה אפקטיבי. קודם כל, אפשר לצרף למספר וירטואלי המון תכונות שמתאימות לאופי ולסוג הפעילות של העסק. מספר וירטואלי קל יותר למשל לחבר למערכת CRM, הוא כולל תא קולי עם או בלי תוספת תשלום והמחיר שלו תלוי בחבילה שאותה העסק מוכר.

שנית, בכל סוג של מספר וירטואלי יש אפשרות למערכת ניתוב שיחות. באמצעות מערכת ניתוב שיחות, אפשר לפרסם רק מספר טלפון אחד – אך לדאוג שלאחר מכן הוא יגיע אל המחלקה הרלוונטית. בין אם מדובר על הפניה למחלקת שירות, מוקדי מכירות או מחלקות אחרות, המספר הוירטואלי חוסך בהוצאות הקמה ותפעול עבור העסק.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments