פורסם ב- כתיבת תגובה

מהו איטום PVC?

המונח PVC מתאר בענף האיטום יריעות תרמופלסטיות חזקות שבהן ניתן להשתמש לטובת שורה ארוכה של צרכים ומטרות. מלבד איטום גגות, יריעות PVC יעילות גם באיטום בריכות אדניות ומרפסות והן זוכות להצלחה בגלל עמידות גבוהה ומשך חיים ארוך של עד 20 שנה. בנוסף, במדינה כמו ישראל נותנים עדיפות לטכניקה של איטום PVC בגלל עמידות מפני קרינת UV ובזכות עמידות מפני כימיקלים או שורשים.

יריעות PVC אפשר ליישם על גגות או מרפסות בכמה דרכים וכדאי להכיר את שיטת העבודה הנפוצה בענף האיטום:

א. הנחה חופשית של היריעות – השלב הראשון באיטום גגות עם יריעות PVC הוא הנחה חופשית על כל השטח. כאשר מניחים את היריעות על שטח הגג, מכסים אותו באופן הרמטי ומונעים את חדירת המים אל תוך המבנה, התקרה והקירות.

ב. חיבור היריעות – יריעות PVC אפשר לחבר אחת לשנייה באמצעות המסה ושימוש בחום. בשלב הזה, שומרים על היריעה עצמה מקובלת לתשתית הגג רק בהיקף ובמעקות. לשם השוואה, במעקות שטוחים מפזרים שכבה של חלוקי נחל שמחזיקים את היריעה במקומה כדי להגן עליה מפני רוחות.

ג. קיבוע – בשלב השלישי אפשר לשקול האם לבצע קיבוע של יריעות PVC אל הגג. במידה ובוחרים לקבע את היריעות, יש לעשות זאת במוקדים שונים ועם אביזרים ייעודיים שמתאימים לסוג התשתית.

כל היתרונות של PVC

איטום PVC שונה מאיטום עם יריעות ביטומניות. קודם כל, יריעות PVC זולות יותר מהיריעות הביטומניות וזאת על אף שמשך החיים שלהם זהה. שנית, היריעות שמיוצרות מ- PVCהן פתרון מעולה עבור כיסוי של גגות קלים ותעשייתיים. בגלל המשקל הסגולי הנמוך שלהן בהשוואה ליריעות ביטומניות, אפשר לשלב אותן פחות או יותר על כל סוגי הגגות.

בסופו של דבר, בחירה נכונה של פתרונות איטום מחייבת היכרות עם המאפיינים של החומרים הנפוצים. בגלל שיריעות PVC הן נפוצות מאוד ועל רקע השימוש שלהן גם בבתים פרטיים וגם במבנים, אנשי מקצוע יודעים כיצד ליישם אותם במהירות. מבחינת הלקוחות, מדובר על פתרון אידיאלי שהוא זול יותר משימוש ביריעות ביטומניות.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments