פורסם ב- כתיבת תגובה

בדיקות פוליגרף במקומות עבודה

מכון פוליגרף יכול להציע שורה ארוכה של שירותים ובין היתר גם בדיקות שמתבצעות עבור ארגונים, חברות, בתי עסק, משרדים ומוסדות ציבור. בכל אחד מהמקרים הללו, הדגש הוא על האופן שבו ניתן לנצל את היתרונות של הבדיקה על מנת לזהות תשובות אמת או שקר אצל נבדקים ממקומות העבודה. במילים אחרות, בדיקות פוליגרף במקומות עבודה הרבה יותר נפוצות מכפי שנהוג לחשוב ולכן הגיע הזמן לדעת מה הן כוללות.

הנה למשל מספר סיבות שבגינן כדאי ואפשר לבצע בדיקות פוליגרף במקומות עבודה:

א. תהליך גיוס עובדיםמכון פוליגרף מעורב לעיתים קרובות בתהליך גיוס עובדים. כאשר העובדים מגויסים לתפקידי מפתח ולתפקידים בכירים, יש משמעות גדולה לשאלה מה הרקע שלהם ועד כמה הם אמינים. במקרים של תהליכי גיוס עובדים, מטרת הבדיקה היא בעיקר להשוות בין התשובות שמסרו המועמדים בשלבים הראשונים לבין העבר והרקע האמיתיים שלהם.

ב. מעילה במקום העבודה – השירות העיקרי שניתן על ידי מכון פוליגרף עבור מעסיקים הוא בדיקות על רקע מעילה במקום העבודה. כאשר יש חשש למעילה, ריגול עסקי, גניבות וכן הלאה, אחת הדרכים העיקריות לחשוף את העבריין היא באמצעות בדיקת פוליגרף. יתרה על כך, הבדיקה מאפשרת לאחר מכן לבסס תביעה נגד העובד ולדרוש ממנו פיצוי כספי.

ג. סכסוך עסקי – יש גם מקרים שבהם בוחרים לערב את הבדיקה של מכון פוליגרף על מנת ללבן את המחלוקת בתוך מקום העבודה. זה מה שקורה כאשר מתעורר סכסוך עסקי, כאשר המנהלים לא מצליחים לגשר על הפערים ובנסיבות שבהן גם העובדים לא מגיעים להסכמה.

איך בוחרים את המכון המתאים?

בחירה של המכון המתאים עבור בדיקות פוליגרף במקומות עבודה צריכה להיות פונקציה של ניסיון והמלצות. את מספר שנות הניסיון בודקים באמצעות יצירת קשר עם נציגי המכון, בעוד את ההמלצות מקבלים מקולגות או חברים.

לבסוף, צריך ליצור קשר עם נציגים של מכון בדיקות פוליגרף ולבדוק את ההתמחות שלו בבדיקות במקומות עבודה. גם כאן, הסוד הוא למצוא מכון אמין ומקצועי שמנוסה עם בדיקות מן הסוג הזה.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments