אודות האתר

האתר "גניבה ספרותית" הוקם בכדי לקדם את המודעות על העתקת תכנים ללא רשות בעידן האינטרנט. האתר נכתב ומנוהל על ידי זורי חננאל. החלטתי על הקמת האתר עקב התמודדות אישית עם תופעת הגניבה הספרותית. מכיוון שנגנב ממני חומר מקורי שכתבתי במאמצים רבים, מצאתי את עצמי לומד את הנושא לעומקו, וכך תבעתי את הגנב וזכיתי במשפט. תוך כדי כך הצטבר בידי ידע רב בנושא, ומכיוון שהבנתי שמדובר בחומר מרתק שיכול לסייע רבות לכולנו, החלטתי להקים את האתר "גניבה ספרותית" ולשתף את כולם בידע שרכשתי.

ישנה בורות רבה בקרב הציבור הרחב בכל מה שנוגע לתחום הגניבה הספרותית. חוסר המודעות של הציבור לנושא גורם לביצוע עברות רבות מדי בתחום, הנעשות בשוגג וזאת בנוסף לכל אלו הנעשות ביודעין. המידע המופיע באתר יכול לסייע רבות לכל האנשים העוסקים בכתיבה מכל סוג שהוא – באינטרנט ומחוצה לו, מקצוענים וחובבנים – ולתת בידם כלי עזר שיסייע בידם להימנע מגניבה ספרותית והעתקת תכנים המוגנים על ידי זכויות יוצרים.

לכלי כזה יש חשיבות רבה במיוחד היום כשתופעת הגניבה הספרותית הולכת ומתפשטת בקצב מדאיג עקב ההתפתחות הטכנולוגית והמקום הדומיננטי שבו האינטרנט תופס בחיינו. הקמת האתר הייתה כרוכה בהשקעה ובמאמצים מרובים, והוא הוקם ללא כל מטרות רווח ומוגש לציבור הרחב כשמטרתו העיקרית היא להסביר לציבור הכותבים, כיצד ניתן לשמור על היושר וההגינות במהלך עבודת הכתיבה, ולמנוע ככל הניתן גניבה ספרותית.

חשבו כיצד אתם הייתם מרגישים, אם אדם אחר היה מעתיק מכם – בפעולה פשוטה של העתק והדבק – עבודה שעבדתם עליה שעות, ימים, שבועות, ואף חודשים, וכל זאת מבלי לתת לכם כל קרדיט ומבלי להזכיר את שמכם. אין ספק כי גניבה ספרותית היא תופעה שחייבים למגר על מנת להגן על כלל היוצרים המשקיעים את מיטב זמנם וכספם ביצירה מקורית, כדי לאפשר להם להמשיך וליצור בסביבה שפויה והוגנת יותר.

גם אתה, גם את, גם אתם יכולים לעזור!

הפיצו את השמועה אודות גניבה ספרותית והעתקת תכנים, והפנו אנשים לאתר. אם יש בבעלותכם אתר אינטרנט, אנא תנו קישור מאתרכם אלינו!

אשמח לקבל מכם כל הערה, רעיון, הצעה, או שאלה באמצעות עמוד יצירת קשר.