פורסם ב- כתיבת תגובה

אביזרים נלווים למלגזות

כלי רכב ממונעים שמשמשים להעמסת ותובלת מטען יכולים להגיע במגוון רחב של יכולות וקיבולות. עם זאת, ברוב המקרים מדובר על סוג של רכב משא ועל מכונה ניידת עם גלגלים שאותה מפעילים בעזרת תמסורת וחלקי הנעה מסוימים. מצד שני, יש אביזרים נלווים שאותם ניתן לשדך לסוגים שונים של מלגזות כדי לשנות את הייעוד שלהן.

הנה למשל כמה אביזרים בולטים שהם חלק בלתי נפרד מענף הלוגיסטיקה והשינוע בעזרת כלי רכב ממונעים:

א. זרועות – כל מלגזה מגיעה עם זרועות שאמורות להיכנס מתחת למטען על מנת לאפשר את השינוע שלו ממקום למקום. עם זאת, יש גם אפשרות לרכוש בנפרד זרועות לשליטה על התזוזה הרוחבית וזרועות שמופעלות עם מערכת הידראולית.

ב. צבתים – צבתים מאפשרים לעבוד עם מלגזות כדי לטפל בחביות. הצבתים חיוניים בהובלת סוגים שונים של חביות מנמלי תעופה וים והם קיימים בשכיחות גבוהה גם במפעלי ייצור, מחסנים וכן הלאה.

ג. זרוע עגולה מפלדה – בדגם רגיל של כלי רכב ממונע להעמסת ותובלת מטען יש שתי זרועות פלדה שטוחות. במקום זה, אפשר לרכוש אביזר של זרוע עגולה מפלדה כדי לאחוז בשטיחים או במוצרי טקסטיל אחרים.

ד. משטח רץ – משטח רץ נועד לאחסון ואפשר להשתמש בו כדי להניח סחורה. בגלל שהמשטח עצמו שטוח ובטיחותי, הוא מנהל בצורה יעילה יותר את השינוע של הסחורה ממקום למקום גם במפעלים פתוחים וגם במקומות סגורים.

איך משפרים את העבודה הלוגיסטית?

המאפיין המשותף לכל האביזרים ברשימה הוא הניסיון לשפר את העבודה הלוגיסטית עם מלגזות. בפועל, אפשר להשיג מטרות דומות גם עם מהפך מכלים בתחום החקלאות ועם חובק גלילים שמותקן על המלגזה במקום השיניים ומיועד לתפוס חפצים בלחיצה וחביקה במקום בהרמה מלמטה.

לשם השוואה, אביזרים אחרים לגמרי הם ממקם קלשונים שמתחבר למערכת ההידראולית ומערכות מגן עבור תא המפעיל. במקרים כאלה, השאיפה היא לא רק לשפר את אופי העבודה עם הכלי אלא גם לתרום לבטיחות. בטווח הארוך, רכישת האביזרים משדרגת את הכלי עצמו ומקלה על ביצוע פרויקטים לוגיסטיים מורכבים ורגישים במיוחד.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments